آزادراه و جاده های اصلی زنجان پوشیده از مه غلیظ استمحمد امینی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در آزادراه زنجان – قزوین و جاده ترانزیت زنجان – خرمدره – ابهر، زنجان – بیجار، ابهر- خدابنده و زنجان – دندی محدوده گردنه قلی‌کندی مه غلیظی دید را کاهش داده است.
وی یادآور شد: رانندگان عبوری از این مسیرهای ارتباطی با احتیاط بیشتری به مسیر خود ادامه دهند، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: هموطنان قبل از اقدام به سفر در بررسی خودورهای خود به لحاظ کامل و سالم بودن بودن مخزن خودرو، برف پاک کن و بخاری اطمینان داشته باشند.
امینی از همه رانندگانی و کسانی که قصد تردد در جاده ها را دارند، خواست خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ، لاستیک یخ شکن، وسایل گرمایشی، لباس گرم و جیره غذایی خشک کنند.
وی اظهارکرد: هم اکنون 28 اکیپ راهداری در 28 گردنه کوهستانی و سخت گذر این استان بطور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری در این مکان ها به طور موقت اسکان داده می شوند.
امینی یادآور شد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
وی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و 62 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
7325/8068
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی *** انتشار : اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


پاسخ دهید