آغاز پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی و کنسرت هنرمند کُرد عراقی در سقزرئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: اجرای 12 اثر راه یافته به پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی سقز از امروز در محوطه نمایش های خیابانی پارک مولوی کُرد آغاز شد.
هیوا حاجی محمدی افزود: از میان 24 اثر رسیده به جشنواره، 11 اثر در بخش مسابقه و یک اثر در بخش ویژه از سه شنبه تا پنجشنبه به اجرای عمومی درخواهند آمد.
وی اضافه کرد: نمایش های ‘در بازی آخر راهی برای خروجی نیست’ به کارگردانی امید مصطفایی، ‘تلخک’ به کارگردانی شاهو یار احمدی، ‘پنت هاوس’ به کارگردانی هیوا اسد بیگی، ‘پیکرتراش’ به کارگردانی کمال نوجوان، ‘هه والی داره مه یتیک’ به کارگردانی نوید سوزنی، ‘شما رای بدید’ به کارگردانی محسن محمدی، ‘بودن یا نبودن’ به کارگردانی مهرداد دلاوری، ‘کارگردانی یک زندگی’ به کارگردانی امیربنفشی، ‘هنر’ به کارگردانی یاور محمدی از بانه ، ‘یک اتفاق ساده’ به کارگردانی مهران عبدالله نژاد، ‘احوال من’ به کارگردانی امید فرامرزی و ‘بست بالا’ به کارگردانی مهدی محمدیان نبی کندی 12 اثری است که به پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی راه یافته اند.
وی بابیان اینکه اختتامیه این جشنواره ساعت 10 صبح روز جمعه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، عنوان کرد: داوری این رویداد بر عهده محمد زارع زاده، اسماعیل پاشایی، داریوش رفعتی و علیرضا اسماعیلی است.
او ادامه داد: بحث های حقوق شهروندی، آپارتمان نشینی و آسیب های اجتماعی از جمله محورهای این رویداد فرهنگی است.
حاجی محمدی یادآور شد: این نمایش ها در محوطه تئاتر خیابانی پارک مولوی کُرد، آپارتمان های 408 دستگاه، تازه آباد، بوستان میدان جامی و آپارتمان های جاقل به اجرا در می آید.
این مسئول، در ادامه از حمایت شورای اسلامی و شهرداری و فرمانداری سقز برای حمایت از برگزاری این جشنواره تشکر کرد.

**برگزاری کنسرت هنرمند کُرد عراقی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز همچنین از برگزاری کنسرت موسیقی هنرمند کُرد عراقی در این شهرستان خبر داد.
هیوا حاجی محمدی افزود: برای نخستین بار این هنرمند شب پنجشنبه در محوطه آموزشکده فنی و مهندسی سقز کنسرت موسیقی اجرا می کند.
ایوب علی متولد 1973 میلادی در ‘سنگاو’ در اقلیم کردستان عراق است. نخستین بار در برنامه های تئاتر به اجرای آواز و ترانه خوانی می پردازد و از سال 1995 میلادی در رادیو و تلویزیون چند ترانه را اجراء و ضبط می کند.
او از سال 2003 میلادی به بعد به صورت رسمی و هنری اقدام به تولید و انتشار آثارش میکند و تاکنون چندین آلبوم را روانه بازار کرده که با استقبال علاقمندان مواجه شده است.
سردار سهرابی مدیر این برنامه پیشتر در گفت و گو با خبرگزاری ها از برگزاری این کنسرت در سنندج، سقز، مریوان و کامیاران نیز خبر داده بود.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
**خبرنگار:ابراهیم محمدحسینی/**انتشار دهنده: امید بهمنی
7249/6108انتهای پیام /*


پاسخ دهید