به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: «اگر روزگاری رهبران و دولتمردان آمریکا داعیه پرچمداری نظم نوین جهانی را داشتند. امروز، جهان می‌داند آن چه آمریکا دارد می‌کوشد تا بر جهان بگستراند، بی‌نظمی نوین جهانی است. دلایل آشکار آن بر سیاست آمریکا، حاکم است :

۱-  خروج از برجام، پیمانی، که خود، از ارکان آن بوده است. خروج با یک «توئیت»، در فضای مجازی.

 ۲- خروج یک سویه از پیمان منع سلاح هسته ای –توقف ساخت موشک‌های میان برد- میان آمریکا و روسیه.

۳-  خروج یک سویه آمریکا از پیمان تغییرات اقلیمی پاریس.

 ۴- اخراج بیش از چهارده تن از مقام‌های ارشد از دولت آمریکا با یک «توئیت» باز در فضای مجازی.

از وزرای خارجه، تا مشاوران امنیت ملی آمریکا، و در این آشفته بازار  سیاست  و سیاست بازی‌، ناگهان، رئیس جمهوری آمریکا، با فراخواندن یک شاهد به گمان خود از مسیحیان آشوری ایران، در حاشیه سازمان ملل متحد و پیش از  آن در کاخ سفید ، مدعی شده است، که در ایران اقلیت‌های دینی، محروم از آزادی‌های انسانی و حقوق یک معتقد و مومن به آداب و رسوم دینی خود هستند. و همه، مورد اذیت و آزار در دست یابی به شعائر خود هستند. این دلنگرانی رئیس جمهوری که داعیه «آمریکا نخست» را در جهان دارد، به هنگامی است که :

۱. یک میلیون مسلمان پناهنده در بنگلادش، از زیر ستم گریخته‌اند که حکومت در پناه آمریکا- میانمار- آن را اعمال کرده است.

۲.  نیروهای متحد به سرکردگی عربستان سعودی و پشتیبانی بی دریغ آمریکا، میلیون‌ها یمنی را قتل عام و آواره جهان ساخته‌اند.

۳. سیاست نژادپرستانه ترامپ و حزب جمهوری‌خواه، شکافی عظیم میان آحاد جامعه آمریکا، میان سفیدپوستان و رنگین پوست‌های آمریکایی لاتین تبار و جز آن‌ها، ایجاد کرده است.

۴. جداسازی هزاران تن از کودکان و نوزادان آمریکای لاتین از خانواده پناهجوی  پناه برده قانونی به آمریکا و دهها مورد دیگر از پشتیبانی آمریکا از این اعمال نظرهای نژادپرستانه در آمریکا و جهان.

و دراین آشفته بازار و بی نظمی حاکم از سوی آمریکا، ترامپ با فراخوندن فقط یک شاهد به گمان خود، داعیه ظلم و ستم نظام جمهوری اسلامی ایران، بر جامعه اقلیت‌های دینی، در این سرزمین دارد. اما یک نگاه عادلانه و بی‌طرفانه، به سیاست‌های این نظام گواه حقیقت و واقعیتی جز ادعای رئیس جمهوری آمریکا است:

۱-آزادی حفظ و عمل به شعائر پیروان ادیان توحیدی، به ویژه در اماکن مقدس خود بر اساس صراحت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با برپایی آئین‌های دینی، در کلیساها، کنیسه‌ها و  معابد در ایران با حفظ احوال شخصیه.

۲- برخورداری تمامی آحاد جوامع پیروان ادیان توحیدی، حقوق شهروندی برابر با تمامی آحاد ملت بزرگ ایران.

۳- تدریس و آموزش زبان مادری و تعلیمات  دینی ویژه خود در مدارس خاص اقلیت‌های دینی.

۴-حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی در همه نهادها و کانون‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایران بزرگ، از جمله مجلس شورای اسلامی، کانون‌ها، نهادها و انجمن‌های ملی و فرهنگی خاص اقلیت‌های دینی.

۵- برخورداری از حقوق برابر همچون شهروند درجه یک هم‌طراز با تمامی شهروندان آحاد ایران بزرگ.

البته باور این‌ها، برای دولتمردان  وسیاست بازان نظامی که با یک «توئیت» در فضای مجازی، جهان را آشفته و درهم می‌کنند، دشوار است. چنین است که جوامع اقلیت‌های دینی، همچون تمامی جوامع دیگر ایران بزرگ، با اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی و دست آوردهای چهل ساله آن، در بطن یک نظام الهی، روزگار می گذرانند.

 و این چنین و با این باور، پیروان ادیان توحیدی، در جهانی که در هر گوشه و هر سوی آن گلوله، حاکم است، در زیر لوای قانون گسترده بر جمهوری اسلامی ایران دهه‌هایی چند است، که دغدغه‌ای، آن‌گونه که داعیان حقوق انسانی مدعی آن‌اند، ندارند.

جامعه آشوری‌های ایران»

انتهای پیام

ادعاهای خیالی آمریکا از نگاه آشوریان ایران

پاسخی بگذارید