بازیگر نقش ابن ملجم: حضورم در سریال امام علی (ع) تکرارنشدنی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، کریم اکبری مبارکه شامگاه شنبه در آئین نکوداشت خود که به همت فرهنگسرای معرفت در آستانه عید غدیر خم و در حضور تعدادی از بازیگران تئاتر و سینما برگزار شد افزود: حضورم در سریال امام علی (ع) بهترین خاطره عمرم بود چرا که این کار پیشکشی به مولا امیر المومنین (ع) بود.
وی تصریح کرد: بازی در سریال امام علی (ع) را هیچگاه فراموش نمی کنم، چون در کاری حضور داشتم که نام مبارک امام علی(ع) را با خود به همراه داشت و برای همین موضوع از داود میرباقری کارگردان این سریال تشکر میکنم.
اکبری مبارکه خاطرنشان کرد: هنر با اخلاق است که اعتلا پیدا می کند برای همین همیشه دعا می کنم که اخلاق اسلامی همراه من باشد.
این بازیگر باسابقه کشورمان از همه هنرمندان عرصه تئاتر و سینما خواست که برای پیروز شدن صبر پیشه کنند چرا که بیش از 50 ساله در این عرصه در حال فعالیت هستم و هنوز هم برای کامل شدن نیاز به زمان دارم.
در ادامه این مراسم اصغر همت یکی از بازیگران و دوستان اکبری مبارکه در سخنانی از فرهنگسرای معرفت برای تجلیل از این هنرمند برجسته کشورمان تشکر کرد و افزود: در حرفه بازیگری آنچه می درخشد اخلاق اسلامی است که کریم اکبری آن را به خوبی داراست.
وی ادامه داد: وقتی از اکبری مبارکه تجلیل می کنیم داریم از یک نسل متعهد تجلیل می کنیم که متاسفانه امروزه کمتر به آنها توجه می شود.
همچنین مهدی میامی نیز در سخنانی اظهار کرد: هر موقع می خواهیم از کسی تعریف کنیم می گوئیم آدم خوبی است، این تعریف برای اکبری مبارکه کم است، چون کوچک ترین لکه‌ای در اخلاق این هنرمند وجود ندارد.
وی تصریح کرد: وی 2 مقطع خیلی درخشان در زندگی خود داشت، ابتدا مقطعی که در فیلم بهرام بیضایی حضور داشت و زمانی که در سریال امام علی (ع) نقش آفرینی کرد و در واقع این هنرمند در زندگی خود لحظات درخشان دیگری هم داشت که تماما به واسطه اخلاق اسلامی وی به وجود آمده است.
همچنین در ابتدای این مراسم رئیس فرهنگسرای معرفت در سخنانی افزود: بزرگداشت این هنرمند در ایامی است که متعلق به امام علی (ع) است و این اقدام اتفاقی مبارک است.
محمد صادق دهنادی ادامه داد: ثواب هنرمندانی چون اکبری مبارکه برای بازی در سریال امام علی (ع)بسیار زیاد است، چون نقش فردی را ایفا کردند که در تاریخ چهره‌ای سیاه و دژخیم دارند.
وی خاطرنشان کرد: قبول چنین کاری نیز برای هر بازیگری دشوار است، اما استاد مبارکه با بزرگواری آن را قبول کردند و در همین راستا فرهنگسرای معرفت خود را مسئول می داند که از این هنرمند ارزشی این سرزمین حمایت کند.
آئین نکوداشت هنرمند متعهد و ارزشی کشورمان، کریم اکبری مبارکه شامگاه شنبه با حضور هنرمندانی چون کاظم بلوچی، مهدی میامی، محمود جعفری، اصغر همت در فرهنگسرای معرفت برگزار شد.
در پایان این مراسم از فعالیت حدود نیم قرن کریم اکبری مبارکه تجلیل شد.
کریم اکبری مبارکه متولد 1332 فعالیت حرفه ای هنری خود را با عضویت در گروه تئاتر کوچ آغاز کرد.
ایفای نقش در تئاتر و فیلم سینمایی مرگ یزد گرد بازی در نقش ابن ملجم مرادی در سریال امام علی (ع) و احمر بن شمیط در مختارنامه ماندگارترین تصاویر مبارکه در اذهان عمومی است .
وی هم اکنون داوری جشنواره های سینمایی و نمایشی کشور را برعهده دارد .
تاکنون در ده ها تئاتر ، سریال و فیلم به عنوان بازیگر ، کارگردان ، بازیگردان و برنامه ریز ایفای نقش کرده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7243/ 1539انتهای پیام /*


پاسخ دهید