به گزارش ایسنا، خداداد ابراهیمی، رئیس اسبق خانه مطبوعات ایران در مطلبی از استمرار بخشودگی مالیاتی کلیه فعالیت‌های هنری استقبال کرد و نوشت:

«زمزمه‌ی طرح حذف معافیت مالیاتی حوزه‌های فرهنگی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدت‌ها پیش، نگرانی شدید فعالان و دست‌اندرکاران این حوزه را فراهم کرده بود.

اما با پیگیری‌های مجدانه‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر استمرار موضوع بند(ل) معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، این نگرانی مرتفع شد و دولت طی بخشنامه‌ای، استمرار این بند مالیاتی را به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ و خرسندی و رضایتمندی اهالی این حوزه را فراهم نمود.

در نامه‌ی جداگانه سیدعباس صالحی خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی، نکته حائز اهمیت پیگیری این مهم، آنجاست که وی با هوشمندی، برخطر توطئه‌های نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب و نیز تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ناشی از حذف مالیات بند (ل) بر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را در شرایط حساس کشور، تاکید نموده است.

از منظر نخبگان، تحقق این معافیت مالیاتی، علاوه بر حمایت و تقویت مشاغل فرهنگی و هنری، بر سبد فرهنگی مردم نیز تاثیرات مثبتی خواهد داشت. لذا در این بزنگاه حساس اقتصادی، موقعیت‌شناسی، مسئولیت‌پذیری و حمایت همه جانبه‌ی وزیر فرهیخته و متعهد فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، درخورحق شناسی و شایسته‌ی قدردانی است.»

انتهای پیام

تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیت‌های هنری بر سبد فرهنگی مردم

پاسخی بگذارید