تامین سازه های چوبی حرم امام علی (ع) توسط آستان قدس رضویبه گزارش ایرنا حجت ‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز دوشنبه در جریان بازدید از شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران افزود: همکاری بین اعتاب مقدسه کشور عراق با آستان قدس رضوی پس از سقوط رژیم بعث عراق آغاز شد و این ارتباط تا به امروز رو به افزایش بوده است.
وی بیان کرد: در طرح توسعه حرم مطهر امام علی(ع) ساخت سازه‌ های چوبی برعهده صنایع چوب آستان قدس رضوی گذاشته شده است و مهندسان و هنرمندان ایرانی در پروژه‌ ساخت صحن حضرت فاطمه (س) آستان مقدس علوی مشارکت دارند.
رئیسی اظهار کرد: سازه‌های چوبی تولید شده برای آستان مقدس علوی علاوه بر بهره گیری از طرحهای اصیل اسلامی، از مرغوبیت و استحکام قابل توجهی نیز برخوردار است.
وی با اشاره به برنامه ‌های آستان قدس رضوی برای راهپیمایی اربعین امسال گفت: پارسال برای نخستین بار موکب ‌هایی از سوی آستان قدس رضوی برای خدمت ‌رسانی به زائران پیاده در مسیر مرز مهران تا حرم امام حسین (ع) مستقر و عمدتا برای استقرار آنها مناطقی انتخاب شد که ارائه خدمت به زائران در آن کمتر از دیگر نقاط باشد.
وی بیان کرد: امسال نیز موکب ‌های آستان قدس رضوی با موکب های کشور عراق همکاری لازم را برای ارائه خدمات مناسب به زائران خواهند داشت.
5132/7489
خبرنگار: میترا عبداللهی **‌ انتشار دهنده:‌ علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


پاسخ دهید