توزیع چهار میلیون و 692 هزار لیتر سوخت در مناطق زلزله زده کرمانجعفر سالاری نسب شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون بیش از ٢ میلیون لیتر فرآورده نفتگاز، ٢ میلیون لیتر بنزین و ٦٩٢ هزار لیتر نفت سفید و از انبار نفت شهید احمدی روشن کرمان در مناطق زلزله زده توزیع شده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان اظهار کرد: با وجود شرایط بحرانی، هر سه فرآورده نفتگاز، بنزین و نفت سفید به استان سیستان و بلوچستان نیز ارسال شده است.
وی با بیان اینکه فرآورده های نفتی مورد نیاز در انبارهای تدارکاتی کرمان موجود است گفت: در تامین سوخت شهروندان کرمانی هیچ مشکلی وجود ندارد.
سالاری نسب ضمن تایید عملکرد کارکنان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه کرمان در بحران پس از زلزله، وضعیت سوخت رسانی را رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: تیم های عملیاتی این شرکت هم اکنون در حالت آماده باش هستند و رسالت تامین و توزیع سوخت با مراقبت تیم های نظارتی لحظه ای متوقف نخواهد شد.
تاکنون بیش از 96 زمین لرزه برای هجدک کرمان ثبت شده است.
طبق اعلام اورژانس تاکنون 51 نفر به مراکز پزشکی مناطق زلزله زده مراجعه کردند و بیشتر آنها سرپایی درمان شدند.
اوایل صبح امروز بخش اورژانس بیمارستان شهید باهنر و افضلی پور شهر کرمان نیز به منظور پذیرش مصدومان احتمالی زلزله هجدک تخلیه شد.
تجربه های تلخ زلزله های بم و زلزله اخیر کرمانشاه به هراس و ترس مردم از این حوادث غیر مترقبه افزوده و این امر موجب شده که ماندن در خیابان ها و پارک ها را با وجود سرمای هوا به ماندن در منازل خود ترجیح دهند.
هراس از زمین لرزه در بین ساکنان آپارتمانها مشهودتر بود و این امر موجب شد که ساکنان این واحدها با خودرو به سمت منازل همکف اقوام و مکان های امن حرکت کنند.
ازدحام در پمپ های بنزین و جایگاه های عرضه گاز CNG نیز به خوبی در سطح شهر کرمان صبح امروز مشهود بود و تاکنون مشکلی در عرضه این فرآورده های سوختی وجود نداشته است.
با وجود اینکه پس لرزه های زمین لرزه صبح امروز هجدک ادامه دارد، مسئولان مربوطه و ستاد مدیریت بحران استان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی را دارند.
زلزله ای به بزرگی 6.1 ریشتر، هجدک کرمان را در ساعت 6 صبح امروز (جمعه) لرزاند.
تاکنون بیش از 70 پس لرزه هجدک را لرزانده است.
هجدک شهری است در استان کرمان در جنوب شرقی ایران، این شهر در شهرستان راور قرار گرفته‌است.
راور در 140 کیلومتری شهر کرمان قرار دارد.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7420/3029انتهای پیام /*


پاسخ دهید