تولید پوشاک مدارس به هنرستان های فنی حرفه ای واگذار شودبدرالسادات موسوی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با ویژگی های لباس فرم مدارس پرداخت و گفت: لباس مدرسه باید راحت و نرم باشد، همچنین علاوه بر داشتن رنگ خوب و جذاب، جنس مرغوبی داشته باشد.
وی ادامه داد: لباس فرم مدارس همچنین باید متناسب با شرایط جغرافیایی هر منطقه طراحی شود که متاسفانه این نکات در نظر گرفته نمی شود و موجب دلسردی دانش آموزان از پوشیدن لباس فرم مدارس می شود.
موسوی افزود: باید تولید لباس فرم مدارس به هنرستان های فنی حرفه ای واگذار شود، هنرستان ها تولید کننده هستند و قابلیت توانایی تولید را دارند چون از نظر تجهیزات و تامین وسایل مورد نیاز چیزی کم ندارند.
این کارشناس پوشاک بیان داشت: یک راهکار دیگر برای تولید یک لباس فرم خوب این است که فراخوان داده و از دانش آموزان نظرسنجی شود و ایده ها و طرح های آنها را در تولید در نظر بگیرند.
وی ادامه داد: همچنین باید در هر دوره فرم ها و طرح ها را در اختیار دانش آموزان قرار داد و چند نفر از اساتید که صاحبنظر هستند و می توانند نظر دهند، کاربرد لباس ها را به کاربران آموزش دهند و طرح هایی متناسب با سلیقه دانش آموزان را طراحی و تولید کنند.
موسوی خاطر نشان کرد: باید جلوی همه تولید کنندگان زیر زمینی که هیچ مجوزی برای کار ندارند را گرفت و همان گونه که می دانید بسیاری از مدارس با تولید کننده های زیر زمینی برای تولید لباس فرم مدارس قرارداد می بندند که باعث تولید یک لباس با جنس نامرغوب می شود.
موسوی با اشاره به جشنواره پوشاک مدارس گفت: سال گذشته اولین دوره این جشنواره برگزار شد که به نظرم زمان بندی خوبی نداشت و دیر برگزار شد اما اعتقادم این است که باز فرصت هایی باید داده شود که امیدوارم امسال شاهد رشد و شکوفایی بیشتر پوشاک مدارس باشیم.
وی افزود: باید هنرستان ها را به سمت اتحادیه ها سوق دهیم و این ارتباط را پررنگ تر کنیم چون این ارتباط باعث تولیدات خوب و با کیفیت می شود.
فراهنگ **9338 ** خبرنگار: صدیقه بهارلو * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


پاسخ دهید