حجت الاسلام رئیسی: توسعه مبتنی بر عدالت، راه برون رفت از مشکلات کشور استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در همایش ‘محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی در سایه سار الطاف حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)’ در اصفهان افزود: عدالت اجتماعی ایجاب می کند که ظرفیت ها و امکانات کشور بصورت عادلانه و مساوی در اختیار همه افراد و آحاد کشور قرار گیرد.
وی با بیان اینکه کشور ما از توانمندی ها و ذخایر غنی زیادی برخوردار است، گفت: نیروهای فرهیخته و اساتید دانشگاه از ذخایر با ارزش کشور محسوب می شوند.
رئیسی با بیان اینکه بیگانگان هیچ وقت گره از مشکلات کشور ما باز نمی کنند، گفت: باید از طریق علم و دانش و فناوری و کار و تلاش، تهدیدها و چالش های کشور را به فرصت تبدیل کرد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ایران در عرصه علوم انسانی، سخن برتر و حرف های نو دارد، گفت: امروز اجتهاد تمدنساز ما می تواند مدنیتی را که همه عالم بدنبال آن است، به جهانیان نشان دهد.
رئیسی با بیان اینکه امروز دانشگاه های ما از جایگاه قابل قبولی برخوردارند، گفت: امروز دانشگاه به مرحله ای رسیده است که در خدمت مردم باشد و برای رفع مشکلات جامعه و مردم بکوشد.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: دانشگاه های کشور می توانند اقتدار اقتصادی، اقتصاد دانش بنیان و استقلال سیاسی و اقتصادی کشور را با علم و فناوری تضمین کنند.
وی با اشاره به فعالیت دوسویه آستان قدس رضوی در زمینه اقتصادی و گره گشایی از مسائل جامعه افزود: انجام کارهای اقتصادی و اشتغالزا و سودآور در عین حفظ شان آستان قدس هیچ منافاتی با فعالیت ها و اقدامات این آستان مقدس ندارد.
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دیدگاه های اساتید دانشگاه مبتنی بر دانش، پژوهش و تحقیق است، اظهار کرد: محافظه کاری در بیان اینگونه نظرات جایز نیست.
وی با بیان اینکه نظرات نخبگان جامعه و اساتید دانشگاه از اتقان و جزمیت علمی برخوردار است، گفت: اساتید دانشگاه و نخبگان جامعه هرگاه به یک نگاه و نظریه جدید مبتنی بر تحقیقات رسیدند، باید آن را مطرح کنند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: استان اصفهان از جایگاه ارزشمندی در زمینه صنایع دستی برخوردار است و باید با سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی اقدام کند.
وی با اشاره به ضرورت تربیت مدیران جهادی در کشور گفت: بسیاری از عرصه های در زمینه های هوا و فضا، علم و فناوری و موشکی با همین روحیه در کشور ایجاد شد و توانستیم به آن دست پیدا کنیم.
رئیسی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، معنی واقعی عبارت ‘ما می توانیم’ را ثابت کردند، گفت: آستان قدس رضوی دست کمک خود را بسوی دانشگاه اصفهان دراز و از نظرات فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی استقبال می کند.
وی با بیان اینکه ما چیزی را در آستان قدس رضوی تغییر ندادیم بلکه رویکردها را عوض کردیم، گفت: مهمترین چیزی که امروز کشور ما به آن نیاز دارد، تولید است .
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه هر جا که یک نیروی جهادی و انقلابی حضور داشته باشد گره ها باز می شود، گفت: مهمترین راه برون رفت کشور از مشکلات امروز در پرتو حاکمیت گفتمان امام و رهبری محقق می شود.
همایش ‘محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی در سایه سار الطاف حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)’ در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولید آستان قدس رضوی روز دوشنبه وارد اصفهان شد و با آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان و آیت الله محمدعلی ناصری از مجتهدان و اساتید اخلاق این حوزه دیدار و گفت و گو کرد و پس از آن در جمع نخبگان و اساتید بسیجی حوزه علمیه این شهر حضور یافت.
دیدار با جانبازان و ایثارگران و شرکت در جمع هیات رزمندگان اسلام از دیگر برنامه های حجت الاسلام رئیسی در اصفهان اعلام شده است .
ت 7150 /6027
خبرنگار: علی نعمانی * انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


پاسخ دهید