دومین نمایشگاه فارس در یک نگاه در شیراز آغاز به کار کردبه گزارش ایرنا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی توانمندی ها و استعدادهای استان فارس در بخش های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عشایر، سوغات محلی و سرمایه گذاری برای تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است.
مصیب امیری افزود: این نمایشگاه در قالب 60 غرفه و با حضور 29 شهرستان استان، تاسیسات و موسسات گردشگری و صنوف مرتبط با گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی برپا شده است.
وی بیان کرد: در این نمایشگاه هنرمندان و صنعتگران استان فارس به صورت کارگاه زنده به هنرنمایی می پرداند که این رویه یکی از جاذبه های نمایشگاه های میراث فرهنگی در استان است که مورد علاقه بازدیدکنندگان بوده است.
امیری اظهارداشت: بازدید از این نمایشگاه برای علاقه مندان رایگان است.
در این آیین خانم پویا محمودیان مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی کشور، مدیر کل میراث فرهنگی فارس و هنرمندان این استان از غرفه های این نمایشگاه بازدید کردند.
در این آیین از کتاب دستینه(کاوشی در هنرهای سنتی و صنایع دستی استان فارس) تالیف ارژنگ ربیعی هنرمند استان فارس رونمایی شد.
دومین نمایشگاه فارس در یک نگاه تا 20 شهریورماه جاری از هشت صبح تا 21 در محل ارگ کریمخان شیراز میزبان علاقه مندان است.
خبرنگار: فاطمه هاشمی نیک ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
3002 /1876انتهای پیام /*


پاسخ دهید