دو جایزه علمی بین‌المللی برای عضو هیأت علمی دانشگاه تهرانبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از روابط‌ عمومی دانشگاه تهران، دکتر امیرمحمد گمینی، عضو هیأت علمی پژوهشکده تاریخ علم دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران، موفق به دریافت دو جایزه علمی بین‌المللی از سوی شاخه علم و تکنولوژی انجمن بین‌المللی تاریخ و فلسفۀ علم و تکنولوژی در اروپا و بنیاد احسان‌ اوغلو در ترکیه شده است.
این دو جایزه در برزیل و در حاشیه بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی تاریخ علم و تکنولوژی در شهر ریودوژانیرو به استادیار پژوهشکده تاریخ علم دکتر امیرمحمد گمینی در بخش جایزه پژوهشگر جوان برای پایان‌نامه دکتری با عنوان «جایگاه و آرای قطب‌الدین شیرازی در علم هیأت» اهدا شده است.
این پایان‌نامه با راهنمایی دکتر حسین معصومی همدانی و در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران نگاشته شده و قبلاً نیز موفق به کسب مقام برگزیده هشتمین دوره جایزه فارابی در گروه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی شده بود.
همچنین کتاب دایره‌های مینایی: پژوهشی در تاریخ کیهان‌شناسی در تمدن اسلامی از پایان نامه وی و ترجمه اثر نقد و بررسی فصل های نجومی و ریاضی کتاب علم در اسلام نوشته سید حسین نصر و ترجمه مواجهه با داروین: نخستین برخوردها با نظریه تکامل در شرق مسیحی و اسلامی نوشته عادل زیادت از آثار اوست.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


پاسخ دهید