سهل انگاری شکارچیان غیر مجاز علت آتش سوزی گسترده مراتع طارم سفلی اعلام شدمحمد علی نجفی رشوندی عصر روز پنحشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چند شکارچی؛ علاوه بر شکار غیر مجاز در منطقه، با بر افروختن آتش و بی احتیاطی موجب آتش سوزی گسنرده در مراتع شدند.
وی اظهار کرد: در پی این آتش سوزی که از اراضی ملی روستای حسین آباد از توابع بخش طارم سفلی آغاز شده و دو روز ادامه داشت،150هکتار از این اراضی این بخش در آتش سوخت.
رشوندی بیان کرد: آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی و تداوم آن خسارت ها و آسیب های فراوان و جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت که با توجه به اهمیت موضوع همه موظفند که از این منابع خدا دادی به نحو شایسته استفاده کنند.
وی عرصه های منابع طبیعی را متعلق به عموم مردم دانست و گفت : ایجاد حس همکاری در مردم در زمینه مقابله با تخریب اراضی ملی اهمیت فراوانی دارد .
رشوندی از عموم مردم خواست تا در حفظ منابع ملی و جنگل ها و مراتع تلاش کرده و از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها اجتناب کنند.
این آتش سوزی از عصر روز شنبه در این منطقه آغاز شده بود و با تلاش نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ، یگان حفاظت ، نیروهای مردمی،محیط زیست، ارتش و سپاه پاسداران عصر روز دوشنبه 8/8/96 خاموش شد.
طارم سفلی سرزمینی کوهستانی واقع در شهرستان قزوین است و در شمال غربی استان قزوین قرار دارد.
7390** 6012خبرنگار: گیتی سیمیاری**انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


پاسخ دهید