سهم اشتغال کشور از حوزه فناوری اطلاعات به 1.5 درصد می‌رسدبه گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات از اولویت‌های مهم وزارت ارتباطات است.
وی افزود: دولت دوازدهم نیز با جدیت به دنبال ایجاد فرصت‌های جدید شغلی با توسعه روزافزون زیرساخت‌های حوزه فناوری اطلاعات در کشور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: چهار سال گذشته باوجود برخی محدودیت‌ها بخش عمده‌ای از زیرساخت‌ها برای توسعه خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور فراهم شده است.
آذری جهرمی عنوان کرد: بهبود کیفیت این حوزه مهم نیز یکی از اولویت‌های اصلی دولت دوازدهم به شمار می‌رود.
وی ابراز داشت: شرایط کشور در سال‌های گذشته برای توسعه فناوری اطلاعات فراهم بود اما به این امر مهم توجه چندانی نشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم‌اینک دغدغه توسعه حوزه آی.تی در کشور وجود دارد اما تنگناهایی ازجمله مسائل اقتصادی پیش روی آن است.
آذری جهرمی اظهار داشت: افزایش ثروت در کشور باید بدون اتکا به درآمدهای نفتی باشد که سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات گزینه مناسبی در این راستا خواهد بود.
وی افزود: حدود 30 درصد جمعیت کشور در روستاها و نقاط کمتر توسعه یافته زندگی می‌کنند که باید با سرمایه گذاری و تولید ثروت مشکل اشتغال و رفاه آنان تا حدودی برطرف شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: هم اینک حدود 17 درصد دانش آموختگان دانشگاهی کشور به طور مستقیم و یا غیرمستقیم مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است که برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید ثروت، تأمین رویکردهای منشور حقوق شهروندی و توسعه عدالت اجتماعی ظرفیت مطلوبی بوده و باید مورداستفاده بهینه قرار گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح چند طرح اقتصادی و شرکت در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج مرکز این استان سفر کرد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


پاسخ دهید