لغو چهار پرواز و فرود پرواز چین در فرودگاه زاهدانحمیدرضا پارسا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان در مسیرهای تهران – زاهدان، زاهدان – مشهد، مشهد – زاهدان و زاهدان – تهران به سبب شرایط نامساعد هوا و بارش برف در تهران و مشهد لغو شده است.
وی افزود: همچنین پرواز ساعت 22 شب گذشته هواپیمایی زاگرس در مسیر زاهدان – تهران که به علت بارش برف در فرودگاه تهران قرار بود امروز صبح انجام شود پس از گذشت بیش از 11 ساعت تاخیر همچنان منتظر اعلام وضعیت است.
وی تصریح کرد: پرواز هواپیمایی ماهان از گوآنجو چین به مقصد تهران نیز به سبب شرایط بد هوا در فرودگاه های تهران، ساعت 3:45 دقیقه امروز در فرودگاه بین المللی زاهدان به زمین نشست.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان، وضعیت و تکلیف این پرواز خارجی و دیگر پروازهای داخلی را وابسته به شرایط هوای فرودگاه های تهران دانست.
پارسا گفت: پروازهای جنوب شرق آسیا به مقصد تهران و برعکس از آسمان سیستان و بلوچستان گذر می کند.
وی افزود: با توجه به شرایط هوای تهران، احتمال می رود باز هم پروازی از این کشورها به مقصد فرودگاه تهران تا روشن شدن وضعیت در فرودگاه زاهدان به زمین بنشیند بر این اساس اداره کل فرودگاه های سیستان و بلوچستان در حالت آماده باش قرار دارد.
وی تاکید کرد: بقیه پروازها از مبدا زاهدان به مقصد تهران نیز تا اطلاع بعدی با تاخیر انجام خواهد شد.
به گزارش ایرنا بیش از 100 پرواز بین المللی در شبانه روز از آسمان زاهدان گذر می کند که بیشتر آنها از اروپا به سمت آسیای جنوب شرقی است.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید