محقق ایرانی مقیم مالزی مدال طلای جشنواره نوآوری کانادا را کسب کردبه گزارش روز دوشنبه ایرنا، ‘سیامک صرافان’ مدیر بخش ارتوپدی دانشکده بین المللی پزشکی دانشگاه علوم و مدیریت مالزی به همراه سه محقق دیگر از کشورهای پاکستان و مالزی در این دوره از رقابت ها که روز گذشته برگزار شد، به دلیل ارائه طرح ‘ابزار آموزشی پاکمد (PET)’ مدال طلای این دوره از رقابت ها را در کانادا که در آن محققان بیش از 33 کشور حضور داشتند، به دست آورد.
این محققان براساس این دستاورد علمی به عنوان فینالیست حائز شرایط حضور در جشنواره و نمایشگاه بین المللی نوآوری های متبکرانه سال 2017 (iCAN) کانادا در تورنتو شدند، مدال طلا را کسب کردند.
این ابزار آموزشی بر اساس مدل ‘واقعیت افزوده’ برای دانشجویان رشته های پزشکی طراحی شده است.
واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌ کند. این عناصر بر اساس تولیدات رایانه ای از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو یا تصاویر گرافیکی ایجاد می‌ شوند.
این ابزار آموزشی، ظرفیت های روحی و فیزیکی را از طریق تعاملات سریع افزایش می دهد.
‘سیامک صرافان’ سال گذشته نیز در این رقابت ها با ارائه مقاله ای در مورد نحوه اختصاص ‘ضریب تاثیر’ مجلات پزشکی که به نحوی روش فعلی را مورد انتقاد قرار داده و روشی جدیدی را ارائه کرده بود، موفق به دریافت مدال طلا شد.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


پاسخ دهید