مسابقه کتابخوانی اینترنتی «72 سخن عاشورایی» برگزار می شودبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسابقه بزرگ کتابخوانی اینترنتی از کتاب «72 سخن عاشورایی» همزمان با ماه‌های محرم و صفر و هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.
این مسابقه با هدف بهره‌مندی بیشتر شهروندان از فضای معنوی روحانی ماه محرم و ترویج اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب در شعور حقیقی قیام امام حسین(ع) به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه)، دبیرخانه ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.
کتاب «72 سخن عاشورایی» شامل شرح اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حوزه قیام امام حسین(ع) و وقایع عظیم عاشورای سال61 هجری قمری و منشور جامع بصیرت دینی، سیاسی و اعتقادی است.
این مسابقه همزمان با ماه محرم آغاز و تا پایان ماه صفر، به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند فایل متنی کتاب را در پورتال کتابخانه‌های عمومی تهران www.tilib.ir دانلود و به سؤالات مسابقه پاسخ دهند و پاسخ‌ها را در قالب یک عدد 10 رقمی به سامانه 2000183745 ارسال کنند.

*مسابقه کتابخوانی «کشته اشک ها» در کتابخانه علامه طباطبایی(ره)
کتابخانه علامه طباطبایی(ره) فرهنگسرای کار و تعاون، در ویژه برنامه جلوه سوگ به مناسبت ایام شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع)، مسابقه کتابخوانی «کشته اشک ها» را برگزار می کند.
این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه به ویژه مطالعه متون دینی، ترویج پیام های قیام امام حسین(ع) و بزرگداشت ایام محرم، از کتاب «قیام حسین (ع)» نوشته دکتر جعفر شهیدی برگزار می شود.
کتاب «قیام حسین (ع)» به بررسی واقعه کربلا و قیام امام حسین(ع) پرداخته است که توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده و علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به کتابخانه علامه طباطبایی(ره) مراجعه کرده و از کتاب های موجود در کتابخانه استفاده و در مسابقه شرکت کنند.
همچنین نسخه الکترونیکی کتاب و سوالات مسابقه در نشانی اینترنتی http://kar.farhangsara.ir قابل دسترسی است علاقه مندان پس از پاسخگویی می توانند جواب مسابقه را به شماره پیامکی 2000183733 ارسال کنند.
علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه تا 22 مهرماه فرصت دارند پاسخ های مسابقه را به صورت حضوری و اینترنتی ارسال کنند و به برگزیدگان جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.
همچنین علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به کتابخانه علامه طباطبایی فرهنگسرای کار و تعاون به نشانی بزرگراه یادگار امام(ره) جنوب، تقاطع خیابان هاشمی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 66046946 تماس حاصل کنند.

*دیدار با راوی «شماس شامی» در چهارمین روز جلوه سوگ
نخستین نشست برنامه‌های حوزه کتاب عاشورایی در قالب دیدار با مجید قیصری نویسنده کتاب «شماس شامی» در پنجمین روز ماه محرم ساعت17 در تکیه کتاب عاشورایی برنامه جلوه سوگ در میدان امام حسین (ع) پذیرای علاقه‌مندان و دوستداران کتاب است.
شماس شامی عنوان اثری داستانی از مجید قیصری است که در قالب شخصیت‌ها و روایت‌های خیالی، حقایقی از حوادث تاریخی پس از عاشورای سال 61 هجری قمری که در مقاتل تاریخی آمده را بیان می‌کند.
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همانند سال گذشته ویژه برنامه جلوه سوگ را در میدان امام حسین تهران برگزار کرده و همه روزه تا عاشورای حسینی با برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری از ساعت 16 تا 23 پذیرای عاشقان و شیفتگان حسینی است.

*برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع فرهنگ عاشورا
مجموعه ای از کتاب های مذهبی با موضوع «فرهنگ عاشورا» همزمان با آغاز دهه اول ماه محرم در کتابخانه های سرو، شفق و جهان آرا به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه که با هدف زنده نگاه داشتن پیام شهدای کربلا و انتقال مفاهیم قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به اقشار نوجوان و جوان جامعه برگزار می شود شامل حدود پانصد جلد کتاب با عناوینی همچون پیام کربلا، تفسیر تاریخ سرخ و روایت کربلا است.
نمایشگاه فرهنگ عاشورا تا پایان دهم محرم از ساعت 10 تا 19 میزبان علاقه مندان است.

*نمایشگاه کتاب عاشورایی در کتابخانه های منطقه پنج
نمایشگاه کتاب عاشورایی به مناسبت ماه محرم تا پایان دهه اول این ماه همه روزه از ساعت 9 تا 18 در راستای ترویج فرهنگ حسینی در کتابخانه های منطقه پنج؛ کتابخانه های فردوس، شیخ فضل الله نوری(مجتمع فرهنگی هنری نور)، میثاق، شهدای حصارک، کوثر(خانه فرهنگ آیه)، شیخ هادی نجم‌آبادی(فرهنگسرای معرفت) و علامه جعفری(ره)برپاست.
در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوع نهضت عاشورا و زندگی نامه امام حسین(ع) و یاران و اصحاب با وفای آن حضرت در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پیروی از زندگی حسینی، معرفی تازه های کتاب با موضوع محرم و واقعه عاشورا و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ارائه شده است.

*نمایشگاه کتاب های عاشورایی در منطقه 22
نمایشگاهی از کتاب های عاشورایی با مضامین مذهبی و قیام امام حسین (ع) در کتابخانه های منطقه 22؛ پرتو، پندار، شهر، شیخ مفید، سیدالشهداء و امام علی (ع) برپا شده است.
در این نمایشگاه آثاری از نویسندگان مختلف در حوزه دینی و عاشورایی از سوم مهر به مدت یک هفته میزبان علاقه مندان است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی** انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*


پاسخ دهید