معاون وزیر: بودجه مورد نیاز وزارت علوم 170 هزار میلیارد ریال استحسین عسگریان ابیانه روز پنجشنبه در آیین افتتاح سالن ورزشی شقایق دانشگاه دامغان در استان سمنان، گفت: بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امسال 85 هزار میلیارد ریال است که برای بیش از 200 مرکز دانشگاهی و آموزش عالی که دارای چهار میلیون دانشجو هستند در نظر گرفته شده است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: با توجه به حجم بالای فعالیت این وزارتخانه، این نیاز احساس می شود که بودجه این وزارتخانه درسال 97 به بیش از 170 هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند .
وی تصریح کرد: افزایش بودجه این وزارتخانه نیاز به همفکری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اراده دولت دارد که توجه ویژه دولت تدبیر و امید را می طلبد.
عسگریان ابیانه عنوان کرد: از محل عوارض خروج از کشور، ارزش افزوده و عوارض واردات سیگار باید سهمیه ای هم به وزارت علوم، تحقیقات، فناوری اختصاص یابد تا بتواند در این راستا به فرهنگ کشور و آموزش عالی کمک کند.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 122 طرح عمرانی بزرگ و کوچک به میزان 2 میلیون و 500 هزار مترمربع در دانشگاه‌های کشور در حال ساخت و تکمیل است.
وی با بیان اینکه شهرداری ها مکمل دانشگاه ها و آموزشگاه های علمی در کشور هستند که می توانند با کمک به این مجموعه های علمی در جهت افزایش فرهنگ و دانش شهرهای خود نقش بسزایی داشته باشند، افزود: در سال گذشته بسیاری از شهرداری ها، بخش اعظمی از بدهی های خود را صرف آموزشگاه های علمی کردند.
حسین عسگریان ابیانه، معاون اداری مالی و مدیریت منابع، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور بهره برداری از سالن ورزشی شقایق دانشگاه دامغان و بازدید از طرح های نیمه تمام این دانشگاه به دامغان سفر کرده است.
دانشگاه دامغان دارای 5٨ آزمایشگاه، 1٨ کارگاه، 3 سایت، یک خانه ریاضی و یک لابراتور زبان است و در بحث تحقیقاتی و پژوهشی جایگاه 34 کشور را داراست.
9856/6103 خبرنگار: میثم اسماعیلی ** انتشار دهنده : مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادهای استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخ دهید