نانو تراشه‌ ای برای التیام بافت آسیب‌ دیدهبه گزارش پنجشنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، محققان دانشگاه اوهایو روش جدیدی ارائه کردند که با استفاده از آن می‌ توان به ‌صورت غیر تهاجمی و با سرعت بالا بافت آسیب‌ دیده را ترمیم کرد.
این ابزار که ابعادی در حد یک سکه دارد، برای ترمیم بافت آسیب ‌دیده طراحی شده که به آن ترنسفکشن بافت (TNT) گفته می‌ شود. این گروه تحقیقاتی برای بررسی اثربخشی این ابزار، آن را روی موش‌های آزمایشگاهی و خوک مورد آزمایش قرار دادند. با این ابزار می ‌توان فقط با یک تماس، اندام آسیب‌ دیده را ترمیم کرد. این فناوری می ‌تواند روی تراشه قرار گرفته و همچنین از آن برای جایگزین کردن بافت آسیب ‌دیده و حتی انتقال کامل بافت به بدن استفاده کرد.
این فناوری می‌ تواند با استفاده از نانو تراشه در مدت چند روز برای ترمیم زخم مورد استفاده قرار گیرد. این روش می ‌تواند به سرعت زخم را التیام دهد، با این حال استفاده از آن نیاز به تحقیقات بیشتری دارد و هنوز در مراحل ابتدایی کار است.
این ابزار برای کسانی که دچار تصادف ‌های شدید شده‌اند، بسیار ایده‌ال است، با قرار دادن این ابزار روی سلول‌ های آسیب‌ دیده پوست می‌ توان به سرعت آنها را ترمیم کرد، در حالی که هیچ اثرجانبی روی بدن ندارد، روش‌ هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می ‌گیرند، معمولا دارای اثرات جانبی ناخواسته و مشکلاتی هستنداین درحالی است که این روش کاملا سودمند بوده و برای التیام بافت مشکلی ایجاد نمی‌ کند.
علمی 9014**
دریافت کننده: کیمیا عبدالله پور*انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


پاسخ دهید