به گزارش ایسنا به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام، آیت الله محمدی ری‌شهری در دیدار با اعضای ستاد برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی در تهران و شهرستان ری، ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های همه خدمتگزاران این عرصه گفت: راهپیمایی اربعین حسینی در کشور عراق و نیز راهپیمایی جاماندگان از آن مراسم باعظمت در تهران، یکی از مهمترین اقداماتی است که در شرایط فعلی جهان با اهداف بلند عاشورایی برگزار می‌شود.

آیت الله محمدی ری شهری بیان کرد: این راهپیمایی حاوی پیام اهل بیت (ع)، در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است و البته، سخنان حضرت سیدالشهداء (ع) نیز در منازل مختلف از مدینه تا کربلا همه پیام مقاومت است که مناسب است این پیام‌ها به نحو شایسته به مردم و مخاطبان این راهپیمایی عظیم منتقل گردد.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با استناد به روایات متعددی که در خصوص اهمیت زیارت حضرت سیدالشهداء (ع) باپای پیاده نقل شده است بیان کرد: در کتاب کامل الزیارات، روایتی از امام صادق (ع) نقل شده است، برای کسی که امام حسین (ع) را با پای پیاده زیارت می‌کند، به ازای هرقدمی که برمی‌دارد، حسنه‌ای برای او نوشته می‌شود و سیئه‌ای از او بخشوده می‌شود و درجه‌ای بر درجاتش افزوده می‌گردد؛ روایاتی که در این زمینه وارد شده زمینه ساز این راهپیمایی باشکوه است.

آیت الله محمدی ری شهری گفت:  این راهپیمایی عظیم در سطح فردی و همچنین در سطح اجتماعی و بین‌المللی می‌تواند تحول آفرین باشد و می‌بایست از ظرفیت‌های عظیم آن برای ارتقاء سطح معنویت فردی و اجتماعی و اقتدار و عزت جهان اسلام و رساندن پیام مقاومت به جهانیان بهره‌گیری کنیم، البته دشمن همه ساله برای تضعیف این راهپیمایی سرمایه‌گذاری می‌کند که به یاری الهی همه تلاش‌های او نتیجه عکس دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: سال گذشته صداوسیما در پوشش خبری و تصویری حضور پررنگ مردم در رابطه با راهپیمایی جاماندگان کربلا خوب عمل کرد که امیدواریم با عنایت بر اهمیت فرهنگی و سیاسی این راهپیمایی بهتر از سال گذشته عمل کند.

آیت الله محمدی ری شهری ضمن تشکر از همه نهادهای اجرایی این مراسم افزود: انتظار می‌رود نهادهای دست اندرکار برنامه‌های خود را در برگزاری هرچه باشکوه تر این برنامه تقویت نمایند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) همچنین مسأله تکریم زائر را از مهمترین نکات در راهپیمایی اربعین برشمرد و با اشاره به گزارش‌های ارائه شده تصریح کرد: الحمدلله برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده که می‌بایست با هماهنگی کامل میان همه نهادها و ستادها و دستگاه‌های موثر این برنامه‌ریزی‌ها، به خوبی نیز به اجرا برسد که البته وعده الهی این است که  بشرط رعایت اخلاص و به میدان آوردن همه توان، نصرت و هدایت الهی برای کسب توفیقات نصیب خواهد شد.

در ابتدای این دیدار فرماندار شهرستان ری، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، شهردارمنطقه ۲۰ و مسئولان کمیته‌های مختلف ستاد راهپیمایی اربعین گزارشاتی از اقدامات صورت گرفته ارائه دادند.

انتهای پیام

نقش راهپیمایی اربعین در انتقال پیام فرهنگی و سیاسی عاشورا و مقاومت در برابر استکبار

پاسخی بگذارید