به گزارش ایسنا، اعضای مجمع صنفی ناشران آثار موسیقی ایران با انتشار متنی از تلاش های سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جلوگیری از حذف معافیت های مالیاتی اصحاب و فرهنگ قدردانی کردند.

در متن اعضای مجمع صنفی ناشران آثار موسیقی ایران آمده است:

«به نام آنکه از شدت روشنایی، پنهان است
جناب آقای دکتر سید عباس صالحی/ وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام
همانگونه که مستحضر هستید، چندی نیست که جامعه موسیقی از پس لرزه های تصویب قانون «ده درصد» رهایی یافته و بدین امید که سال آینده این طرح از لایحه دولت حذف می‌شود، خود را خوشنود جلوه می‌دهد که به ناگاه موضوع حذف معافیت های مالیاتی سر باز کرد. بی تردید این حرکت در راستای همان زخم گذشته است که اینک به چرک نشسته و لازم به توضیح نیست که اگر این پیشنهاد به بار می‌نشست، هنر موسیقی با صدایی رسا غزل خداحافظی را می خواند.
بدین وسیله مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی از تیزبینی و درایت حضرتعالی و تلاش هایتان در استمرار معافیت‌های مالیاتی فعالان حوزه موسیقی، قدردانی می‌کند. توقع بر آن است که همواره مددرسان اهل هنر به عنوان سکان دار این کشتی پُرتلاطم باشید و تا چنان باشد دست گرم شما را به یاری می فشاریم و سپاسگزار توجه تان خواهیم بود.
شما با عنایت و پیگیری بر این موضوع ،نشان دادید که «بر مدارهمدلی »بودن تنها راه رستگاری در این حوزه ست و ما نیز بر همین اعتقاد خواهیم ماند.گامهایتان استوار و دستانتان یاری گر باد.
با احترام و تحیتی دوباره / مجمع صنفی ناشران آثار موسیقی»

به گزارش ایسنا، نهم آذر ماه امسال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، طی نامه‌هایی جداگانه به معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار استمرار معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شد.

پس از آن بود که اعلام شد، طبق دستور رییس سازمان برنامه و بودجه، فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در لایحه بودجه سال آینده مشمول معافیت ۱۰۰ درصدی مالیاتی شدند.

انتهای پیام

واکنش مجمع صنفی ناشران آثار موسیقی به حذف معافیت‌های مالیاتی

پاسخی بگذارید