گفت‌وگوی دینی بین اسلام و مسیحیت ضروری استبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آلن دی رائمی ضمن ابراز خرسندی از سفر دوباره خود به جمهوری اسلامی ایران و شرکت در این دور کنفرانس گفتگوی دینی مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کنفرانس اسقفان سوئیس با عنوان «‌زمینه‌های افراط‌گرایی و رادیکالیسم در جوامع اسلامی و جوامع مسیحی ـ چالش‌ها و راهکارها»،گفت: امروز معضلی که با آن مواجهیم، بحث عدم پایبندی مسیحیان در اروپا به معرفت و ایمان مسیحیت است؛ تعالیم و عملکرد افراد جامعه و تعلق ما به دین و روابط مستقیم با ایمان و خدا در جامعه کمرنگ شده است و باید به آن بیش از پیش، توجه کرد.
وی تصریح کرد: زمینه‌های افراط‌گرایی و رادیکالیسم در جوامع اسلامی و جوامع مسیحی مهمترین موضوعی است که امروز با برگزاری پنجمین دور این گفت‌وگوها بررسی می‌کنیم تا بدانیم دلایل افراط‌گرایی و رادیکالیسم در اسلام و مسیحیت چیست.
رئیس کنفرانس اسقفان سوئیس در ادامه به تاریخ دو هزار ساله مسیحیت و لفظ شهادت در دین مسیحیت اشاره کرد و گفت: مسیحیت را به خوبی می‌شناسم و می‌دانم لفظ شهادت در دین مسیحیت را در مورد شهیدان اصیل که در لحظه به قتل رسیدن کینه‌توزی را از خود رها می‌کنند و قاتل خود را می‌بخشند، به کار برده می‌شود.
دی رائمی با اشاره به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی مسیح (ع) افزود: زمانیکه حضرت عیسی مسیح (ع) به صلیب کشیده شد، شرارت انسان‌ها را می‌دید و در جسم و روحش خشونت آنان را دریافت می‌کرد.
وی اظهار داشت: یک فرد مسیحی واقعی فروتن و سخاوتمند است و در مسیر حضرت عیسی مسیح (ع) گام برمی‌دارد و می‌داند که حق ظلم به انسان‌ها را ندارد.
رئیس کنفرانس اسقفان سوئیس با تأکید بر تداوم گفت‌وگوی دینی بین اسلام و مسیحیت گفت: برگزاری این گفت‌وگوها به شناخت بهتر از یکدیگر کمک می‌کند و می‌توانیم راه حلی برای معضلات کنونی جهان به خصوص بحث زمینه‌های افراط‌گرایی و رادیکالیسم در جوامع اسلامی و جوامع مسیحی و تحقق زندگی مسالمت آمیز در جوامع پیدا می‌کنیم.
به گزارش ایرنا، دور پنجم گفتگوی دینی مرکز بین‌المللی گفتگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کنفرانس اسقفان سوئیس با عنوان «‌زمینه‌های افراط‌گرایی و رادیکالیسم در جوامع اسلامی و جوامع مسیحی ـ چالش‌ها و راهکارها»، به ریاست ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور اسقف آلن دی رائمی، رییس کنفرانس اسقفان سوئیس، اسقف لوزان، ژنو و فرایبورگ و مسئول گفت‌وگوی بین فرهنگی و بین‌الادیانی این کشور، اروین تانر، دبیرکل کنفرانس اسقفان سوئیس، اعضای کنفرانس اسقفان سوئیس و اندیشمندان مسلمان و مسیحی در محل این سازمان برگزار شد.
فراهنگ ** 1355 ** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


پاسخ دهید